Penzion Diana, Teplice nad Bečvou 42, 753 01 Hranice

Tel.: +420 581 608 427, Email: penziondiana@centrum.cz

Tipy na výlet

Cyklostezka Bečva

www.cyklostezkabecva.com

Základní informace
• Celková délka 160 km
• 3 úseky – Vsetínská, Rožnovská, Bečva
• Trasa vhodná pro rekreační cykloturistiku, rodiny s dětmi, seniory
• Úseky vhodné pro bruslaře (Valašské Meziříčí, Lipník n/B, Hranice)
• Velmi dobrá bezpečnost
• Instalované značení na celém území Ol. kraje

Hrad Helfštýn

www.helfstyn.cz

Helfštýn je vzdálen asi 4 km od Lipníka nad Bečvou. Hrad je umístěn na kopci v zalesněné krajině, je však snadno dostupný silnicí k parkovišti 100 m od vstupní brány. V současné době je Helfštýn kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů „Hefaiston“ se stálou expozicí.

ff

Valašské muzeum v přírodě

 www.vmp.cz – Rožnov pod Radhoštěm

Expozice Dřevěné městečko, Valašská dědina a Mlýnská dědina – pořádání různých akcí a jarmarků.

Zámek Přerov

www.mu-prerov.cz

Zámek stojí na místě původního zemského hradu, vystavěného v polovině 11.století za Břetislava I. Za Pernštejnů v 70. letech 16. století došlo k přestavbě hradu na renesanční zámek s čtvercovou dispozicí a vnitřním dvorem. Zámek byl tehdy ze tří stran obklopen suchým příkopem. Nynější podobu získal zámek za Žerotínů, při přestavbě v letech 1612-1615. Od roku 1930 zde sídlí Muzeum Komenského. Muzeum bylo založeno již v roce 1888 Františkem Slaměníkem. Výstavní expozice zahrnují národopis Hané a Záhoří, dějiny boje za samostatnost a demokracii a archeologii Přerovska. Ve dvou podlažích zámecké věže je umístěno 23 historických zvonů, a z jejího vrcholu je krásný rozhled na město a okolí. Věž byla při rekonstrukci v letech 1997 – 1998 dostavěna a zastřešena. Na zámeckém nádvoří a ve víceúčelovém výstavním sále jsou pořádány koncerty a jiné kulturní programy.

ff

ZOO Svatý kopeček u Olomouce

zoo.olomouc.com

Svatý Kopeček u Olomouc nabízí nevšední zážitky v ZOO Olomouc a prohlídku mimořádně zdařilé baziliky Navštívení Panny Marie.

Zoologická zahrada a zámek

Lešná – Zlín

www.zoozlin.eu

Zlínská zoologická zahrada je nejnavštěvovanějším turistickým místem celé Moravy.

Každoročně do zoo zavítá víc než 600 000 návštěvníků, v roce 2016 to bylo rekordních 668 303 osob. V rámci 15 českých zoo je v návštěvnosti na druhém místě.

ff

Zbrašovské aragonitové jeskyně

www.caves.cz – Teplice nad Bečvou

Zbrašovské aragonitové jeskyně se nacházejí v údolí řeky v Teplicích nad Bečvou. Jsou nejteplejšími jeskyněmi v celé České republice s celoroční stálou teplotou 14°C. Byly objeveny v roce 1912 a pro veřejnost jsou zpřístupněny od roku 1926. Nedaleko jeskyní se nachází nejhlubší propast České republiky „Hranická propast“.

Hranická propast

www.hranickapropast.cz

Nejhlubší propast v České republice. Potvrzeno je zatím 274,5 m, ale o skutečné hloubce se vědci zatím pouze dohadují. Na vzniku propasti se podílely termální prameny s vysokým obsahem oxidu uhličitého. Místo je dostupné po naučné stezce v národní rezervaci Hůrka u Hranic.

Státní hrad Bouzov

www.hrad-bouzov.cz

Původně gotický hrad z poč. 14. stol. V 15. stol. zvětšeno a zesíleno opevnění, v 16. a 17. stol. postupně přeměněn na obytné sídlo. Od 18. stol. hrad chátral. Na přelomu 19. a 20. stol. přestavěn v romantickém slohu arcivévodou Evženem Habsburským na letní sídlo. U hradu park. Hrad patří k našim nejkrásnějším a nejmladším stavbám. Při pohledu na něj by nikdo nemohl tvrdit, že stavbě je pouze cca 100 let. Svým pojetím jde o dokonalý středověký hrad, uvnitř vybavený nejvyšším soudobým komfortem.

Olomouc

 www.olomouc.cz

Olomouc (102 tisíc obyvatel) patří mezi nejvýznamnější centra v České republice. Díky své bohaté historii, starobylé univerzitě, kulturním a řemeslným tradicím, ale především centrální poloze v rámci Moravy, byla vždy atraktivním místem pro turisty, obchodníky a podnikatele.

Kroměříž

 www.mesto-kromeriz.cz

Město Kroměříž vzniklo a rozvíjelo se v místě s výhodnou geografickou polohou a velmi příznivými přírodními podmínkami, na nížinné ploše břehů toku řeky Moravy. Město, vstřebávajíc pokrok a přispívajíc k němu vlastním úsilím, stalo se centrem duchovní kultury a umění. Jeho místo v kultuře a způsobu života má obdobný charakter jako jeho umístění v krajině: je středem do všech stran otevřeným.

Zajímavé místa v Kroměříži – Arcibiskupský zámek a Galerie (originál obrazu od Tizziana), Podzámecká zahrada, Květná zahrada, Muzeum Maxe Švabinského, Arcibiskupské vinné sklepy, Biskupská mincovna, aj. Komplex zahrad a zámku v Kroměříži byl právem zařazen od roku 1995 mezi Národní kulturní památky České republiky a od prosince 1998 zapsán na Listinu světového přírodního a kulturní dědictví UNESCO. Je dokladem odpovědné péče a vztahu obyvatel k dědictví a památkám, vytvořeným nejen pro současnost, ale i pro budoucnost.

fff

Pustevny

www.pustevny.cz

Pustevny jsou nejoblíbenějším střediskem v Beskydech. Seznamte se s nabídkou Pusteven, objevte Radhošť i sochu Radegasta.

Potřebujete poradit?

)
    is typing...

    Vyplňte prosím fuomulář a pošlete nám zprávu.

    Odeslat Cancel